Psychedelic
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Psychedelic

Calling All The Monsters
 
AcasaPortalGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Ingerii Izgoniti (primul meu fanfic)

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Psyhedo
Admin
Psyhedo


Mesaje : 2977
Puncte : 3058
Reputatie : 4
Data de inscriere : 17/12/2012
Varsta : 24
Localizare : ~Everywhere my best friends are~

Ingerii Izgoniti (primul meu fanfic) Empty
MesajSubiect: Ingerii Izgoniti (primul meu fanfic)   Ingerii Izgoniti (primul meu fanfic) I_icon_minitimeDum Ian 13, 2013 10:19 am

~Ingerii Izgoniti~

Part I

Cand te uiti pe cer ai vreodata impresia ca vezi ingeri printre nori?Daca da,poate ne-ai vazut pe noi....Noi suntem Ingeri Izgoniti.Venim din Eden.Am fost aruncati fara mila din Rai,din cauza unei minciuni crude,spusa de catre cineva, fara mila.Acest "cineva" este Karus,un alt inger,care,spre deosebire de altii este insetat de sange si nebun dupa putere.Inima lui este de gheata;imposibil de topit.Dar de ce?De ce ne-a facut atata rau,cand noi nu i-am facut nimic?E o placere sadica pentru el?E nebun?De ce?De mana lui noi doua am murit:cei doi ingeri Marice si Asami.Dar cum de am reanviat?Care este forta mistica ce ne-a readus viata,si incearca sa ne readuca si zambetul pe buze
Marice si Asami strapunse pamantul si despica cerul.Doua perechi de aripi de pasare de un alb imaculat isi facura aparitia, si, impreuna cu ele doua fete foarte frumoasei ingeri.Primul era Marice, o fata inalta, cu parul lung, matasos, de culoarea visinelor, ochii caprui, stralucitori, iar culoarea lor eara asemeni scortisoarei si pielea bronzata,rumena, destul de cafenie.Parea de 26 de ani.Celalalt inger era Asami, o fata inalta cu par verde ca iarba cruda, ochii luminosi, proaspeti, de culoarea mentei si pielea alba.
-Ce-ce s-a intamplat???Unde suntem??o intreaba Asami pe Marice.
-Nu stiu.Dar e sigur ca ceva ne-a salvat...Pana atunci, ar trebui sa avem grija, sa ne ascundem..daca ne gaseste Karus..nu stiu ce o sa ne faca.
Sus In jos
https://psychedelic.forumgratuit.ro
Oanna

Oanna


Mesaje : 103
Puncte : 109
Reputatie : 0
Data de inscriere : 22/12/2012

Ingerii Izgoniti (primul meu fanfic) Empty
MesajSubiect: Re: Ingerii Izgoniti (primul meu fanfic)   Ingerii Izgoniti (primul meu fanfic) I_icon_minitimeDum Ian 13, 2013 10:25 am

-Foarteeeee frumoasa . Continua . Wink
Sus In jos
Skillet

Skillet


Mesaje : 2841
Puncte : 2879
Reputatie : 0
Data de inscriere : 18/12/2012
Varsta : 25
Localizare : Sunt in orice loc, deci nu ma cauta nicaieri.

Ingerii Izgoniti (primul meu fanfic) Empty
MesajSubiect: Re: Ingerii Izgoniti (primul meu fanfic)   Ingerii Izgoniti (primul meu fanfic) I_icon_minitimeDum Ian 13, 2013 12:40 pm

Imi place mult, vreau Partea a doua <3.
Sus In jos
http://dreamspirit.forumgratuit.ro
StefyAle

StefyAle


Mesaje : 140
Puncte : 194
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/01/2013

Ingerii Izgoniti (primul meu fanfic) Empty
MesajSubiect: Re: Ingerii Izgoniti (primul meu fanfic)   Ingerii Izgoniti (primul meu fanfic) I_icon_minitimeMier Ian 16, 2013 6:40 pm

- Ooo dragutz sa vad mai departe mult noroc!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ingerii Izgoniti (primul meu fanfic) Empty
MesajSubiect: Re: Ingerii Izgoniti (primul meu fanfic)   Ingerii Izgoniti (primul meu fanfic) I_icon_minitime

Sus In jos
 
Ingerii Izgoniti (primul meu fanfic)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Psychedelic :: In afara forumului :: FanFic-
Mergi direct la: